Antidekubitní matrace s kompresorem

Jaký je rozdíl mezi aktivní a pasivní matrací?

  • Aktivní antidekubitní matrace mají samostatný pohon, který aktivně vytváří pohyb matrace – dochází tak k nepřetržité masáži pacienta. Díky tomu odlehčují dlouhodobě zatěžovaným částem těla, podporují lymfatický oběh a obnovují prokrvení. Tento typ matrací proto lze využít k léčbě všech stupňů proleženin včetně těch nejvyšších.
  • Pasivní antidekubitní matrace nemají samostatný pohon, jsou tvořeny pouze tělem matrace – k masáži tak dochází jen pasivním způsobem. Lze je využívat i u bariatrických pacientů s vyšší hmotností. Další výhodou je příznivá cena, která je výrazně nižší než u aktivních matrací.

Hlavní výhodou aktivních systémů oproti pasivním matracím je efektivnější prevence proleženin a jejich rychlejší léčba. Podporují totiž obnovu prokrvení tkání, která je v boji proti dekubitům zásadní. Nevýhodou aktivních matrací je vyšší cena a omezená nosnost. U pacientů s váhou nad 100 kg je lepší volit matraci dražší cenové kategorie, která umí daleko lépe pracovat s hmotností pacienta.

TIP: Pro efektivnější prevenci proti dekubitům a jejich léčbu doporučujeme kromě kvalitních matrací také antidekubitní pomůcky.

Článek: Vše, co potřebujete vědět o antidekubitní matraci s kompresorem.

1 položek celkem
Dynamická antidekubitní matrace A4 CX20
XXL
64 697 Kč

Plně automatická a flexibilní vzduchová antidekubitní matrace (85 x 200 x 20 cm) s nízkým profilem nabízí jednoduchost obsluhy a pohodlí pro pacienta. Zároveň velmi účinně...

AS140-085200-EN0000
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.
×

Splátková kalkulačka ESSOX